Kudy chodíš, tudy trousíš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„No to nemyslíte ale vážně. Až takhle to přeci nemůže fungovat!“ Naléhá na mě klientka a přikyvuje a přikyvuje. „A co ode mě chcete slyšet?“ Ptám se. „Pravdu nebo chcete jen souhlas k pravdě vaší?“ Paní se začne smát a zahlásí: „Mě se chce brečet“. Inu, je plná rozporů, proběhne mi myšlenka.

Než požádá nový klient o pomoc, zpravidla tomu předchází mnoho dní přemlouvání sám sebe. Proč se nakonec klient odhodlá a přijde, má vždy stejný důvod.  Všichni se chtějí srovnat, aby mohli fungovat, jako před problémem. Toť vskutku paradox. Když klient přichází s touto vizí, čeká mě více práce, než si dovede představit. Nejdůležitější totiž je, aby si uvědomil, že to, co ho sem přivedlo, byl právě způsob jeho života a jeho přemýšlení. A právě způsob života a přemýšlení teď musí bez kompromisů změnit a v novém nastavení již setrvat. Co bylo, bylo a je to pryč. Teď už je na čase si uvědomit: „Kudy chodíš, tudy trousíš.“ A trousit je třeba nově.

Pokračovat ve čtení

Povrchnost tvářící se jako pravda

Vždy mě velice potěší, když přichází noví klienti, kteří mají snahu pracovat na sobě a žádají vedení. Někteří teď vyhodnocují, že moje radost pochází z toho, že si klienti vybrali právě mě, ale moje radost pramení z jiného důvodu. Pramení ze skutečnosti, že další jedinec se rozhodl pomáhat svým přístupem k uzdravení planety a svým blízkým. Jak tomu mám rozumět? Ptáte se. Jak chápat toto vyjádření?  Ano, moje vyjádření je mojí současnou pravdou. A to jsem před pár lety začala pracovat na sobě jen kvůli sobě. Záměr tedy byl: Uzdravit sebe.

Pokračovat ve čtení

Únava, kde se vzala, tu se vzala

„Nikdy jsem se necítila tak unavená. Nikdy!!!“ Razantně mi sděluje svoje omezení paní, kterou vidím poprvé v životě. „A nikdy bych si nemyslela, že vás vyhledám, ale teď už to nedávám, jsem vyřízená. No, věřila byste tomu? Vůbec nevím, co tu dělám, proč tu jsem a jestli je mi pomoci a jestli mi umíte poradit a pomoct… Ale Věruška říkala, že mi pomůžete, no já nevím. Nemám už sílu na nic a vždycky jsem byla tak akční.“ Usmívám se a rukou naznačuji paní, aby mluvila pomaleji a tišeji. Kývnu na ni a sdělím jí šeptem: „Vysvětlování unavuje.“ Paní ztichne a začíná se soustředit na moje slova.

Pokračovat ve čtení

Když vidíte věci jinak

„Já vám tedy řeknu, v čem vnímám problém.“ Hrkla na mně klientka hned po ránu. „Ano? Tak do toho.“ Povzbuzuji. „Mno, také se vám už stalo Janičko, že něco sdělujete, snažíte se vysvětlit co nejpodrobněji podstatu a stejně jste vnímána jinak?“ Klientka má slzy v očích. Je smutná, protože její dospělý syn vždy věci pochopí jinak, než má. Cítí se nepochopená a bezmocná. „Proč Janičko, proč?“ „Budu k vám upřímná“, odpovídám. „Stejně tak k vám chodí informace, které vnímáte jinak vy.“ „Tak tomu nerozumím už vůbec.“

Pokračovat ve čtení

Konečně Starťák

Zázračný a vzácný Starťák. Už jste o něm slyšeli? Patříte k těm, kteří se dozvěděli o zázračném startu pro život, a čekáte na otevření sezony? A nebo snad, se o zázračném a vzácném kurzu Brány zdraví dozvídáte až teď z tohoto článku? 

Pokračovat ve čtení

Brána zdraví je můj nejlépe investovaný čas a peníze v mém dosavadním životě.

Marie, Startovací kurz 2015

 
Splnilo mé očekávání spolu s bonusy :-)

Roman, Startovací kurz 2017

...